انتقاد روسیه از طرح و تکرار تهدید نظامی علیه ایران

به گزارش فارس، دیمیتری میدویدیف در کنفرانس خبری مشترک با کریستین وولف همتای آلمانی خود، از طرح تهدیدهای مختلف در خاورمیانه (علیه ایران) انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که ادبیات نظامی در خاورمیانه می‌تواند به جنگی فاجعه‌آمیز منجر بشود.

روز جمعه گذشته شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که راهکار نظامی علیه ایران نزدیک‌تر از راهکار سیاسی به نظر می‌رسد.

میدویدیف افزود: در خصوص اظهارات تهدیدآمیز مبنی بر اینکه کسی مثل اسرائیل یا غیر آن آماده استفاده از زور علیه ایران یا کشوری دیگر در خاورمیانه است، سخنان خیلی خطرناکی است.

وی تاکید کرد: ما شدت تنش در خاورمیانه را و اینکه کشورها در چه شرایطی هستند و روند صلح مسدود شده است درک می‌کنیم... برانگیختن موج نظامی و طرح تهدیدها در حق کشوری در چنین شرایطی می‌تواند عواقب واقعا سختی داشته باشد که ممکن است به حد نزاع هم برسد.

رئیس جمهوری روسیه حفظ آرامش را ضروری دانست و گفت: این چنین تهدیدهایی برای خاورمیانه فاجعه خواهد بود.

روز گذشته نیز سرگی لاوروف با هشدار درباره هرگونه اقدام علیه ایران خطاب به کشورهای غربی اعلام کرد که عواقب حمله به ایران غیرقابل پیش بینی و حتی فراتر از منطقه است.

اخیرا و در آستانه انتشار گزارش آژانس انرژی اتمی درباره ایران، حملات و فضاسازی رسانه‌ای با هدف فشار بر ایران شدت گرفته است و در این میان رسانه‌های اسرائیلی سهم قابل توجهی در انتشار اخبار و شایعات حمله احتمالی به ایران دارند.

در همین خصوص، آلن ژوپه وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد که شایعات حمله به ایران چیز جدیدی نیست و کشورش آماده گفت‌وگو با ایران است و هر گونه اقدام علیه ایران نتایجی غیرقابل پیش‌بینی دارد.
/ 0 نظر / 29 بازدید