شیوه بمب‌گذاری در ترور اخیر صهیونیستی است

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در دیدار با جمعی از فرهیختگان و منتخبان استان خوزستان که بیش از 2.5 ساعت به طول انجامید با برخی پیشنهادات و طرح‌هایی که از سوی فرهیختگان و منتخبان مطرح شد موافقت کرد و گفت: در کارگروه‌هایی که داشتیم همه مواردی که شما مطرح کردید، مدنظر داشتیم و حتی پیش از این نیز مصوباتی برای این استان تصویب کردیم.
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز ماموریت‌های ملت ایران بسیار مهم و تاریخی است، اظهارداشت: بسیاری از کسانی که در مراکز برنامه‌ریزی و مدیریتی بودند و ممکن است الان هم باشند از ماموریت تاریخی ملت ایران غافل بوده و هستند و بخاطر همین در مقابل اتفاقات جهان منفعلانه عمل کردند.
وی افزود: صهیونیست‌ها در صدد هستند که بی‌اخلاقی و بی‌فرهنگی را در دنیا ترویج کنند و همچنین اقتصاد دنیا را ببلعند. آیا ما باید منفعلانه عمل کنیم در حالی که کشور ما در پناه ولایت مستحکم است ؟
رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: با این حرکت دشمنان می‌توان دو نوع برخورد کرد؛ نوع اول این است که آنها حمله کنند و ما دفاع کنیم که این یک حرکت منفعلانه و نتیجه‌اش شکست است. اما دومین نوع برخورد با این حرکت دشمنان برخورد فعالانه است و برخورد فعال یعنی اینکه ما نسبت به تحولات جهانی منفعل نبوده و در مدیریت جهانی وارد شویم و آن هم با معیار فرهنگ ملت ایران است که عملی می‌شود.
وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا آمریکا و صهیونیسم‌ها از طرح موضوع هولوکاست عصبی شدند، تاکید کرد: عصبانیت دشمنان از طرح موضوع هولوکاست برای این است که همه سالها آنها به ما هجوم می‌آوردند ولی با طرح این موضوع ما به آنها هجمه برده‌ایم.
رئیس جمهور با اشاره به سیاست منفعلانه برخی از دولتمردان در سالهای قبل خاطرنشان کرد: ما باید انگشت سوال را به طرف آنان ببریم و بگوییم که شما پایه جنایت هستید و هر جا جنایتی اتفاق می‌افتد دستتان به خون مردم آغشته است.
احمدی‌نژاد ادامه داد: دنیا در حال تحول است و دشمنان می خواهند نسل جدیدی را بر همان پایه‌های گذشته تجدید کنند چرا که نسل فعلی شکست خورده لذا می‌خواهند با دغل‌بازی نسل جدیدی را بر همان پایه‌‌های گذشته تجدید کنند.
وی ادامه داد: کسانی در جنگ جهانی دوم میلیون‌ها انسان را کشتند بعد از جنگ خود را صاحب بر حق وتو و حاکم دنیا کردند و باز هم طلبکار هستند.
احمدی‌نژاد ماموریت اصلی را در ساختن ایران و وارد شدن در مدیریت جهانی توصیف و خاطرنشان کرد: اگر در مدیریت جهانی با قدرت وارد نشویم آنها بار دیگر 60 سال دیگر به این ظلم خود ادامه می‌دهند.
وی با اشاره به وقایع جنگ جهانی دوم و عنوان کردن ایران به عنوان پل پیروزی در آن جنگ اضافه کرد: در جنگ جهانی دوم از همه امکانات ایران استفاده کردند تا توانستند آلمان را شکست دهند و بعد از جنگ تمام منافع آن را در جیب خودشان ریختند و آقای جهان شدند و ایرانی‌ها را دسته چندم قرار گرفتند و بعد از چند سال که مردم نفت را ملی کردند باز با دخالت در امور ایران طاغوت را به مملکت ما حاکم کردند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پایه ساختن ایران بر فرهنگ است گفت: وجهه اصلی مردم ایران فرهنگی است و انتظار ما از مردم خوزستان، نخبگان، علما، جوانان و عشایر این است که مثل گذشته در این 2 ماموریت ساختن ایران و وارد شدن در مدیریت جهانی پیشتاز شوند.
احمدی‌نژاد حضور مردم در استقبال از وی را موجب سردرگمی و انفعال دشمنان توصیف و خاطرنشان کرد: باید در ساختن ایران و تولید فرهنگی مردم خوزستان پیشتاز باشد. وقتی می‌خواهیم در مدیریت جهانی دخالت کنیم باید با معیارهای خودمان وارد شویم چرا که اگر با معیارهای آنها عمل کنیم وضعیت همچنان ثابت باقی خواهد ماند.
احمدی‌نژاد وجه ملی و فرهنگی ملت ایران را مایه اقتدار ملی دانست و اظهار داشت: با وجود این باید در اقتصاد، صنعت و کشاورزی هم اول باشیم. دشمنان نمی‌خواهند ما وارد این مراحل بشویم نمی‌خواهند بگذارند وجهه ملی و فرهنگی ما شکوفا شود و عمق کینه دشمن را می‌شود که از ترور اخیری که صورت گرفت دید و بلکه بیشتر از آن در شیوه ترور عمق کینه دشمن را می‌توان پیدا کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه براساس گزارش‌های رسیده شیوه بمب‌گذاری در ترور اخیر یک استاد دانشگاه، صهیونیستی است، بیان داشت: دشمنان نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند چرا که می‌دانند ایران در آن صورت دنیا را می‌گیرد البته نه به صورت نظامی بلکه به صورت فرهنگی.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: در این نبرد اندیشه و فکر مردم خوزستان برای غلبه بر دشمن کافی هستند.
وی تاکید کرد: دشمنان نمی‌توانند با نخبه‌کشی نخبگی را از ملت ایران بگیرند. ایران پر از نخبه است هر چند ما از ترور این استاد دانشگاه متاثر هستیم ولی دشمنان بدانند 100 نفر بعد از او این علم را بلند خواهند کرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید