امروز طنین پیام ۱۳ آبان از قلب دنیای سرمایه‌داری به گوش می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای یوم‌الله ۱۳ آبان به ویژه سی و یک شهید دانشجو پیرو خط امام(ره) و فاتحان لانه جاسوسی آمریکا، با صدور بیانیه‌ای، ۱۳ آبان را روز اعلام برائت و فریاد کوبنده خشم و انزجار و نفرت امام‌خمینی(ره) و امت‌های آزاده و اسلامی به ویژه ملت مبارز، بیدار و اسکتبارستیز ایران اسلامی علیه استکبار آمریکایی دانست و اعلام کرد: به درستی امروز به وضوح طنین پیام ۱۳ آبان، از قلب دنیای سرمایه‌داری، آمریکا(جنبش تسخیر وال‌استریت) شنیده می‌شود و صدای خرد شدن استخوان‌های استکبارجهانی در سراسر گیتی طنین‌انداز است.

در این بیانیه آمده است: یوم‌الله ۱۳ آبان، بر تاریخ معاصر ایران و حتی تاریخ نهضت‌های آزادی‌خواه و آزادیبخش جهان و منطقه به ویژه در مقطع زمانی اخیر و انتشار امواج خروشان بیداری اسلامی ملت‌ها و جوامع در سیر استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و طاغوت تأثیراتی عمیق و نقشی شگرف و ماندگار داشته است.

آنچه ۱۳ آبان ترسیم می‌کند نه صرفاً یک رویداد تاریخی بلکه واقعه‌ای تاریخ‌ساز، ماندگار و تأثیرگذار است که در هر کدام از رخدادهای آن مصادیقی از «بیداری اسلامی، بصیرت و پایداری» ملت مجاهد و جوانان رشید و غیور ایران اسلامی و الگویی عملیاتی و جهانی در سیر مبارزه علیه قدرت‌های شیطانی و استکباری است. وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشاء تداوم حرکت عظیم نهضت اسلامی، ظلم‌ستیزی، نفی نظام‌های سلطه‌ و آرمان‌گرایی نسل‌های متعهد و مؤمن این سرزمین در بستر تاریخ فرداهای این کشور قرار گیرد.

۱۳ آبان در حافظه تاریخی ملت بزرگ و شجاع ایران اسلامی نقطه عطفی در جهت سرعت بخشیدن به روند شکل‌گیری، تداوم، استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی است و برجسته‌ترین ویژگی آن در مبارزه مستمر ملت ایران در ادوار مختلف تاریخی با "استبداد و استعمار داخلی"، "استکبار و استعمار خارجی" است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: یوم‌الله ۱۳ آبان؛ "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ساز و تاریخی در صفحه خاطرات و افتخارات و نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی رفیع ملت سربلند ایران است.

۱۳ آبان؛ سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بزرگ مرجع جهان تشیع، حضرت امام‌خمینی(ره) در سال ۱۳۲۳ به ترکیه به جرم دفاع از شرافت و کرامت انسانی و استقلال ایران در مخالفت با لایحه سراسر ننگین و استعماری کاپیتولاسیون و پرده‌برداری نوین جهان غرب به سرکردگی امریکای جنایتکار است.

۱۳ آبان؛ سالروز بزرگداشت شهادت دانش‌آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد دستگاه دربار ستمشاهی و استعمار و دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران است که این قیام عدالت‌خواهانه توسط گارد دژخیمان رژیم منحوس طاغوت در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۷، به وحشیانه‌ترین شکل ممکن به خاک و خون کشیده شد.

۱۳ آبان؛ سالروز تسخیر و فتح ظفرمندانه لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) در سال ۱۳۵۸ است. سه رخداد بزرگی که وجه مشترک همه آن‌ها؛ ویژگی "استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی" ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی است. نماد ایثار، مقاومت، پایداری و پیروزی مردم مؤمن و انقلابی ایران و نمایش صلابت و شجاعت ایرانیان در برابر قدرت‌های پوشالی و نظام سرمایه‌داری رو به زوال شرق و غرب است.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: ۱۳ آبان در تقویم تاریخ معاصر انقلاب اسلامی عنوان "ضداسکتباری و عدالت‌خواهی" مردم ایران را به خود اختصاص داده است که شکسته شدن ابهت و هیمنه پوشالی شیطان بزرگ و افشای توطئه‌‌های شوم و نقشه‌های پلید استکبار آمریکایی - صهیونیستی علیه کشورهای آزاده، مستقل، عدالت‌خواه و آشکار شدن چهره کریه‌المنظر و نمایش درماندگی و استیصال امپریالیسم سرمایه‌داری غرب و نظام سلطه در اداره جهان و ملت‌ها از پیامدهای مهم و اساسی آن است.

شکست‌های تلخ و پی‌درپی شیطان بزرگ، آمریکای ام‌الفساد قرن، در پیش از سی سال دشمنی آشکار و پنهان با انقلاب اسلامی و اعتراف دولت‌مردان و سردمداران محافل سیاسی - امنیتی غرب نسبت به ناکار‌آمدن و استیصال و درماندگی طرح‌ها و ترفندهای شوم و فتنه‌ها و آشوب‌های شیطانی نظام سلطه، نشان از اقتدار، رشد و پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در افق چشم‌انداز پیش‌روی خود در سایه تدابیر و درایت ولایت‌فقیه و رهبری انقلاب اسلامی و هوشیاری و بصیرت مثال‌زدنی مردم انقلابی و رشید داشته است.

این اقتدار که ناشی از سلاح ایمان و توکل و تلاش در راه خداست، نه تنها نظام، انقلاب و میهن اسلامی را در برابر طوفان هجمه‌ها و گرداب حوادث روزگار و توطئه‌های سهمگین استکبارجهانی حفظ کرده بلکه آن را به موتور محرکه و الگویی بی‌بدیل، نافذ و جامعی برای شکل‌گیری نهضت بیداری اسلامی و فراگیر شدن امواج ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی در جای جای دنیای غرب و در میان ملت‌های تحت سطه و ستم امروز حتی در فراسوی زمان و مکان و در قلب آمریکا بدل ساخته است.

پیام ارزشمند سیزدهم آبان؛ که همان دمیدن روحیه استکبار‌ستیزی و نفی هرگونه طاغوت و ظلم و مبارزه در را که نیل به‌ آزادی و عدالت است، تمامی مرزهای جغرافیایی، سیاسی و انسانی را در نوردیده و قلوب ملت‌‌های آزاده را تسخیر کرده است.

امروزه، این پیام به شکل خیزشی بزرگ، فراگیر و ضداستکباری، در اکثر کشورهای منطقه خاورمیانه و دیگر کشورهای اسلامی و غیراسلامی جهان، حتی در غرب و در قلوب مردم آمریکا نفوذ و ملت‌ها را در مقابل نظام لیبرال سرمایه‌داری استکبارجهانی بسیج نموده و این خود دستاوردی سترگ و حقیقی انکارناپذیر است که به گونه‌ای برجسته و ملموس فراروی وجدان‌های بیدار و تشنه عدالت و آزادی در جهان و ملت‌های مسلمان قرار گرفته است.

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: امروز، نیز به دلیل همین دستاوردهای عظیم استقلال‌طلبی و استکبارستیزی ملت مبارز ایران است که در بطن نظام سلطه و قلب نظام لیبرال سرمایه‌داری اسکتبار جهانی و در خفقان حاکم بر ایالات متحده آمریکا، جنبشی کاملاً مردمی و ضدسرمایه‌داری تسخیر وال استریت براساس الگوگیری از پیام‌های یوم‌الله ۱۳ آبان رقم خورده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پایان این بیانیه بار دیگر ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر یوم‌الله سیزدهم آبان و تقدیر و تشکر از خانواده شهدای فاتح لانه جاسوسی آمریکا، ملت فهیم و قدرشناس ایران اسلامی را به حضور پرشور و گسترده، فعال و آگاهی بخش در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله ۱۳ آبان فرا خواند و از عموم مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی خواست تا با بصیرت، آگاهی و تعمیق بینش‌های سیاسی و دینی خود ترفندها و توطئه‌های شوم دشمنان در ضربه زدن به ارگان نظام اسلامی و کیان ولایت فقیه و وحدت امت واحده اسلامی را خنثی سازند.
/ 0 نظر / 17 بازدید