تقابل ایران با سردمداران استکباری تقابل فکر و اندیشه است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در آیین افتتاحیه کارخانه 147 هزار تنی آلومنیوم هرمزآل با بیان اینکه دوران قلدری استکبار و غرب در کشورها به پایان رسیده است، اظهار داشت: استکبار باید قبول داشته باشد که از انجام مطلوب امور درونی خود بازمانده بداند و قادر به اداره و هدایت دنیا نیست.
وی با بیان اینکه ملت ایران توانائی تاثیرگذاری و دخالت در سمت و سو دادن به نظم جهانی را داراست، ادامه داد: غرب باید بداند که نمی‌تواند با هیاهو و دغل بازی به نظم و مدیریت جهانی سر و سامانی ببخشد.
رئیس جمهور با اشاره به جنگ‌هایی که تاکنون در بین استعمارگران در قالب مبارزه با مردم یک ملت در دنیا به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: آدم‌کشی‌های واقع شده با رقم بیش از یک میلیون در کشوری همانند روآندا، کشتارهای هیروشیما و اخیر عراق از جمله مسائلی است که غرب در راه دستیابی به منافعش مسبب آن شده است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه ایران مدعی حقوق بشر است، گفت: در طول تاریخ و بنا بر ذات انسان همیشه منطق بر زورگویی پیروز بوده و ملت ایران نیز بر همین اساس امروز در دنیا دارای جایگاه ویژه‌ای شده است.
وی یادآور شد: ملت ایران ملت بزرگ و یکپارچه‌ای است و دولت به رهبری اطمینان می‌دهد در کنار مردم با تمام وجود پای محقق شدن آرمان‌های انقلاب و خمینی کبیر ایستاده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه تقابل کشوری همانند ایران با سردمداران استکباری تقابل فکر و اندیشه است نه نزاع و جنگ ابراز داشت: استکبار تنها یک راه دارد و آن اصلاح رفتار خود، احترام گذاری به حقوق ملت‌ها و اجابت خواسته‌های آنان است.
وی گفت: اعتقاد ما بر آن است که اندیشه بر زور و بی‌منطقی چیره می‌شود.
احمدی‌نژاد در پایان با بیان اینکه کشور ظرفیت و توانایی بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف را دارد و عزم ملت برای دستیابی به قله‌های افتخار جزم و مهیاست، ابراز داشت: امروز ساختن ایران ماموریت بزرگ ملت است و در این راستا شرایط کاملا آماده است. 

/ 0 نظر / 24 بازدید