واشنگتن باید بودجه صدای آمریکا و میزان مخابره برنامه‌های بین‌المللی به ایران را

به گزارش فارس، «کیم اندرو الیوت» در پایگاه اینترنتی خود می‌نویسد: «مهدی خلجی»، طی مراسم «انجمن ملی ایرانیان آمریکا» که در ساختمان «لورن وایت» و در تاریخ 23 سپتامبر 2011 برگزار شد، سخنان خود را این گونه آغاز کرد: «تقویت روابط دیپلماتیک کشور آمریکا با ایران و مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.» وی عضو «انجمن واشنگتن در حوزه سیاست‌های خاور نزدیک» است و برای دستیابی به این هدف، 2 راهکار پیشنهاد داد: افزایش بودجه بخش فارسی زبان شبکه خبری «صدای آمریکا»، و افزایش میزان رفت و آمدهای افراد بین دو کشور؛ مورد آخر به واسطه آسان‌تر کردن شرایط مسافرت به آمریکا و تسهیل در دریافت ویزای مطالعاتی آمریکا برای ایرانیان، حاصل می‌شود.
 
* آمریکا باید برای از بین بردن انحصار اطلاعاتی و رسانه ای ایران تلاش خود را چندین برابر کند
 
«مایکل سینگ»، مدیر عامل «انجمن واشنگتن در حوزه سیاست‌های خاور نزدیک» می‌گوید: «آمریکا باید برای از بین بردن انحصار اطلاعاتی و رسانه ای حکومت‌های ایران و سوریه، تلاش و کوشش خود را چندین برابر کند که نیازمند عملکردی چندجانبه و چند جبهه ای از سوی تشکل‌های مختلف است. آمریکا باید برای مخابره اطلاعات و اخباری درست، دقیق و به دور از موضع گیری‌های سیاسی از طریق ماهواره، اینترنت و دیگر رسانه‌ها، تلاش خود را بیشتر کند. رسانه های آمریکایی نیز باید برای مقابله با اقدامات حکومت‌های این دو کشور، تلاش‌های خود را افزایش دهند؛ ایران و سوریه در مخابره برنامه های ماهواره ای آمریکا مداخله می‌کنند. آمریکا باید در برابر انتشار تبلیغات گمراه کننده داخلی و بین‌المللی حکومت‌های این دو کشور مقابله کرده و از تمامی توان خود استفاده کند تا با ارسال و مخابره اخبار و اطلاعات درست و صحیح، به مردم این دو کشور کمک کند.»
 
* آمریکا باید افرادی را که در اعمال پارازیت در ایران نقش دارند تحریم کند
 
«مهدی خلجی»، عضو ارشد «انجمن واشنگتن در حوزه سیاست‌های خاور نزدیک» می‌گوید: «به‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران تعهد قانونی دارد که در برنامه های ارسالی ماهواره های دیگر کشورها به این کشور، دخالتی نداشته باشد اما دولت این کشور به طور مرتب بر روی برنامه های رادیویی و تلویزیونی کشورهای دیگر پارازیت انداخته و قوانین» اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)" را نقض می‌کند. این کار دولت ایران، نقض مسلم حقوق مردم این کشور برای دریافت و بهره‌مند شدن از اطلاعات و نظریات مختلف از طریق رسانه‌های بین‌المللی است. متاسفانه «اتحادیه بین‌المللی ارتباطات» برای اجرای قوانین خود دارای اختیاراتی محدود است، اما از آنجایی که صدا و سیما ایران برای مخابره برنامه های خود به زبان‌های مختلف و به کشورهای دیگر، نیازمند استفاده از ماهواره های «یوتل ست»، «هاتبرد» و «نیل ست» است، کنگره آمریکا می‌تواند – در صورتی که ایران در استفاده از این ماهواره‌ها قوانین بین‌المللی را زیر پا بگذارد و در بهره‌مندی کشورهای دیگر از خدمات این رسانه‌ها، دخالت کند – با تصویب قانونی، این کشور را از استفاده از تمامی این سرویس‌ها منع کند. در صورتی که حکومت ایران به پارازیت اندازی خود بر روی برنامه های ماهواره ای آمریکا و اروپا ادامه دهد، شرکت‌های ماهواره ای آمریکا و اروپا می‌توانند از اراده خدمات به دولت ایران خودداری کنند. همچنین، باید افرادی که در برنامه ریزی و اجرای این گونه پارازیت اندازی‌ها بر روی برنامه های ماهواره ای نقش داشته‌اند، در لیست تحریم‌های بین‌المللی قرار گیرند.
/ 0 نظر / 29 بازدید