علامه فضل‌الله مرجع و پناهگاه مردم مظلوم لبنان بود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خبر در گذشت عالم مجاهد و فقیه وارسته علامه سیدحسین فضل الله موجبات تأثر و اندوه فراوان را پدید آورد. این عالم وارسته و اندیشمند که مرجعیت شیعیان لبنان را بر عهده داشت، پناهگاه مردم مظلوم لبنان بود و دل مستضعفان و محرومان همواره به یادش می‌تپید.
در ادامه این پیام آمده است: او که از زمره نخستین مجاهدان در صف مبارزه با دشمنان اسلام به‌ ویژه اسرائیل و آمریکا بود تا آخرین لحظه عمر شریف خود بر این هدف استوار ماند و مرشد معنوی و روحی رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان حزب‌الله بود.
در بخش دیگری از پیام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خطبه‌های پرشور نماز جمعه او ضمن ایجاد عاطفه انقلابی، اندیشه مبارزه با مستکبران را در دل‌ها می‌پروراند و مواضع پرصلابت او در ماجرای مقاومت 33 روزه مردم لبنان، برگ زرین دیگری در کتاب فضایل اوست.
در ادامه این پیام تاکید شده است:‌ خدمات فرهنگی آن دانشمند وارسته نیز فراوان بود. جلسات هفتگی تفسیر قرآن کریم، میزگردهای علمی در موضوعات مختلف علوم اسلامی، تأسیس مراکز بزرگ اسلامی در لبنان، تألیف و تدوین کتاب‌ها و مقالات فراوان در گستره‌های مختلف علوم اسلامی و نیز کرسی تدریس علوم دینی در مدارس علمیه، بخشی از خدمات آن مرد بزرگ بود که آثار آن در سرتاسر لبنان ساری و جاری است.
در بخش پایانی این پیام آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رحلت این عالم بزرگوار را به عموم مسلمانان جهان، به‌ویژه مردم مظلوم لبنان تسلیت عرض کرده و علو مقام را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل را برای بیت معظم ایشان از خداوند متعال خواستار است.
/ 0 نظر / 10 بازدید